Dziedzictwo Seria: Pilot Extra Specjalny Chronograf

Brązowa obudowa jest wspaniała; szeroka korona, zapadkowa konstrukcja, łatwa do regulacji; świetliste postacie, ponadwymiarowe; ruch wysokich częstotliwości El Primero: nowy pilot „Zenith” jest dumny z siebie, pokazując wiele słynnych lotnictwa Silne linie krwi zegarka.
   W 2017 roku znana kolekcja Pilot’s Watch została wyjątkowo zaprojektowana, aby zaprezentować pionierskiego ducha w postaci chronografu. Zegarek z piaskowaną czarną tarczą i skórzanym zamszowym skórzanym paskiem w kolorze khaki, jest pełen przygód i prezentuje nowy styl retro. Zegarmistrz Zenith, podobnie jak pionierzy lotnictwa, jest nieustępliwy i jak dotąd idzie dalej.
   Nowy pilot Extra Special Chronograph jest szlachetny i retro, i jest pod głębokim wpływem nieustraszonego ducha latających bohaterów na dużych wysokościach. We wczesnych latach przemysłu lotniczego instrument pokładowy został opracowany przez Zenith i jest znany ze swojej precyzji, solidności i doskonałej czytelności. Gwiezdny „silnik” Primero i czarna tarcza z zielonymi świecącymi cyframi arabskimi dodają witalności kultowemu zegarkowi pilota.

Brązowa obudowa
   Duża obudowa 45 mm wykonana jest z brązu, z powiększonym, świetlistym wyświetlaczem, aby zapewnić niezrównaną czytelność. Jest wyposażona w spiralną koronkę o dużych rozmiarach i przyciski zapadkowe, które ułatwiają regulację podczas noszenia rękawiczek. Brąz, wysoce diamagnetyczny stop, i jego naturalny połysk nadają zegarkowi wyjątkowy wygląd retro.
   Nowa piaskowana czarna tarcza jest zwieńczona łukowatym szafirowym kryształem i nosi wyjątkową dużą cyfrę arabsko-białą (rozbieżna zieleń) pokryta powłoką Super-LumiNova® SLN C1. Lśniące, fasetowane dłonie przesunęły się po unikalnej tarczy, a jednocześnie są bardziej charakterystyczne dzięki dwóm tarczom chronografu i kolejowemu licznikowi godzin i minut. Napisy „Montre d ‚Aéronef” i „Pilot” przypominają wszystkim, że we wczesnych latach przemysłu wojskowego i lotnictwa cywilnego producenci byli jednym z pierwszych producentów wysokościomierzy i zegarków kokpitu.

Genialny ruch
   W 100-metrowej wodoodpornej obudowie mieści się legendarny „silnik”: kaliber El Primero 4701. Ten mechanizm chronografu o wysokiej częstotliwości koło-kolumna jest potomkiem najdokładniejszego na świecie chronografu produkowanego masowo, opracowanego i wprowadzonego przez Zenith w 1969 roku. Częstotliwość ruchu wynosi 5 Hz, co może wyświetlać dziesiąte sekundy, napędzając centralne wskazówki godzin i minut, małe sekundy i funkcje chronografu, zapewniając jednocześnie 50-godzinną rezerwę mocy.
   Obudowa z czystego tytanu jest hołdem dla twórcy lotnictwa, z wygrawerowanym logo samolotu i instrumentów lotu, które Louis Blériot przejechał kanałem La Manche, nosząc zegarek Zenith w 1909 r., Z dekoracyjnym wzorem inspirowanym nadwoziem legendarnego francuskiego samolotu pilotowego. Zegarek Pilot Extra Special został zaprojektowany specjalnie do odkrywania odległych horyzontów i ma zielony, oleisty zamszowy pasek w kolorze khaki z beżowymi przeszyciami, ochronną gumową podszewką i tytanowym zapięciem na sprzączkę.