Dziedzictwo Cronometro Tipo Cp-2 – Klasyczna Reprodukcja, Hołd Dla Legendy

W ostatnich latach 2.500 zegarków wyprodukowanych przez Zenith dla włoskiego wojska w latach 60. gwałtownie wzrosło na rynku antyków. To kultowy zegarek TIPO CP-2 – jeden z historycznych skarbów fabryki zegarków Le Locle. Aby upamiętnić ten legendarny zegarek, Zenith wprowadził nowoczesny model, który w pełni dziedziczy oryginalną duszę i design: zegarek Heritage Cronometro TIPO CP-2, nowy członek serii Heritage.

   Patrząc wstecz na rozwój Zenith Watchmaking, legendarny bezcenny skarb ukształtował historię całego przemysłu zegarmistrzowskiego. Od wczesnych lat 60. włoskie wojsko wybrało Zenith do produkcji zegarków wojskowych dla swoich sił morskich i powietrznych. A.Cairelli, rzymski dealer, wysłał 2500 chronografów do włoskiej marynarki wojennej i sił powietrznych; do późnych lat siedemdziesiątych piloci myśliwca Lockheed F104 nadal nosili zegarek . Oryginalny wojskowy chronograf, o kryptonimie TIPOCP-2, wyposażony jest w dwa tarcze chronografu o średnicy 43 mm, zapewniając czytelność, która jest niezbędna dla pilotów. Zasilanie tego najnowocześniejszego sprzętu latającego stanowi ruch Zenith DP146, który jest wzorowy pod względem niezawodności – okazał się on odgrywać decydującą rolę w dokładności wykonywanych zadań. Dzięki wyjątkowej praktyczności, ten chronograf Zenith jest idealnym uzupełnieniem różnych instrumentów pokładowych w kokpicie, nawet jeśli pilotowi nie powierzono zadania, zegarek rzadko spoczywa na nadgarstku, co pokazuje każdy użytkownik. Pełne zaufanie do tego zegarka.
   Wcześniej zegarek Heritage Cronometro TIPO CP-2 został wysoko oceniony przez użytkowników, po raz kolejny pokazując wysoki profesjonalizm Zenith w dziedzinie pomiaru czasu. Od początku XX wieku pojawiły się różne siły wojskowe, które zleciły firmie Zenith zbudowanie zegarków wojskowych w celu spełnienia ich różnych ścisłych specyfikacji technicznych. Oznacza to, że wymagały one, aby zegarki Zenith były wysoce niezawodne, dokładne, Doskonała czytelność i wytrzymałość w każdym środowisku.

   Aby oddać entuzjazm fanów dla tego od dawna chronografu o niezwykłym znaczeniu, firma Zenith Manufacture sprawiła, że ​​pojawił się ponownie, tylko w liczbie 1000 sztuk. Tym razem zegarek jest wyposażony w najbardziej kultowy mechanizm Zenith, z częstotliwością wibracji sięgającą serii amerykańskiej, jest kolejnym historycznym twórcą 36 000-krotnego ruchu ElPrimero z prędkością gwiazdy. Nowy chronograf nie tylko całkowicie dziedziczy duszę i cechy poprzedniej generacji zegarków, ale także wygodniej-automatycznie nawija, do 50 godzin rezerwy mocy.
   Ma niewątpliwie potężne „pole qi”, a jego geny wojskowe są oczywiste po noszeniu na nadgarstku; jest subtelny w swoich subtelnościach i nienaganny, więc wystarczy docenić ulotne tak zwane trendy mody i sam czas, i stać się trwałym Ponadczasowy i ponadczasowy przykład. Niezapomniane i rzadkie cechy przetrwały do ​​dziś i pozostają nienaruszone. Wrażliwe dłonie zapewniają doskonałą czytelność nawet w trudnych warunkach; ramki zapewniają niezawodne i dokładne działanie; a także łatwe w obsłudze, responsywne przyciski – wszystkie zaprojektowane zgodnie z wojskowymi specyfikacjami technicznymi Wiernie słuchajcie, nieźle.

   Niewiele nowoczesnych chronografów tak autentycznie podąża za powierzchnią i duszą swoich inspirujących modeli. Manufaktura Zenith po raz kolejny sprawdziła się i pomyślnie ukończyła kolejne wyzwanie, które jest wysoce zgodne z jego ambicjami – poza czasem!
Tło
   Pod koniec lat 50. włoskie wojsko chciało ulepszyć chronograf Tipo CP1, który był wówczas standardowym wyposażeniem pilotów włoskich sił powietrznych i marynarki wojennej. Pod względem specyfikacji technicznych zegarek wymaga: doskonałej czytelności, 43 mm koperty, którą można nosić poza kombinezonem pilota; przycisków i ramek, które można obsługiwać natychmiast i bezpiecznie; i oczywiście takich samych jak najbardziej precyzyjny zegarek astronomiczny Niezawodność
   Ręcznie zwijany Zenith 146 DP był jednym z najbardziej znanych i niezawodnych ruchów tamtych czasów. Włoskie siły powietrzne nazwały ten chronograf TIPO CP-2, dostarczony przez A. Cairelli, rzymskiego dystrybutora w Zenith. Piloci słynnego myśliwca Lockheed F104 Starfighter również noszą ten zegarek, dzięki czemu stały się ważnym przedłużeniem różnych instrumentów pokładowych w kokpicie. Piloci tak bardzo ufają zegarkowi, że noszą go na nadgarstkach, nawet gdy nie są w interesach.
   Zenith wyprodukował w sumie 2500 zegarków dla swoich włoskich dealerów, z których niektóre były zastrzeżone i nigdy nie były używane. To wyjaśnia, dlaczego numer seryjny i numer referencyjny TIPO CP-2 niektórych zegarków na rękę, które zostały przywiezione w tym roku, nie zostały wygrawerowane literami MM (dla włoskiej marynarki wojennej) lub AMI (dla włoskiego lotnictwa).
   Pilotowanie myśliwca „Star” Lockheed F104 to niebezpieczne zadanie, a piloci bez wątpienia bardzo chętnie noszą taki uspokajający chronograf. Wszystkie modele osiągnęły dokładność poziomu zegarka astronomicznego określonego przez włoskie siły powietrzne. Do późnych lat siedemdziesiątych, a nawet wczesnych lat osiemdziesiątych chronograf TIPO CP-2 firmy Zenith pozostawał ulubieńcem włoskich pilotów.
   Chronograf TIPO CP-2 stał się obecnie jednym z najpopularniejszych na świecie skarbów kolekcjonerskich – dostarczanym przez sprzedawcę „A. Cairelli” – który stał się cechą kolekcjonerów do identyfikacji skarbów; zegarek jest również uważany za wojskowy Jeden z najbardziej kultowych zegarków w historii.
   Zenith ma długą tradycję dostarczania zegarków dla globalnego wojska. Od 1916 r. Oddziały Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski i Włoch korzystały z wiedzy inżynierów i zegarmistrzów Zenith. Chronograf TIPO CP-2 jest członkiem unikalnego legendarnego chronografu i zdobył reputację „doskonałego zegarka” w historii wojska i zegarmistrzostwa.

 Flagowy seryjny automatyczny chronograf z kołem kolumnowym 03.2240.4069 / 21.C774
Ruch
Mechanizm samozwijający El Primero 4069, 13 ¼ minut (średnica 30 mm), grubość 6,6 mm, liczba elementów 254, liczba klejnotów 35, częstotliwość drgań 36 000 razy / godzinę (5 Hz), rezerwa mocy co najmniej 50 godzin, kunszt Zawieszka z uchwytem z motywem „Côtes de Genève”
Funkcja
Chronograf: -Środkowe wskazówki chronografu, -30-minutowe okrążenie o godzinie 3
Wyśrodkowany wyświetlacz godziny i minut, małe sekundy o godzinie 9
Etui, tarcza i wskazówki
Materiał Stal nierdzewna, średnica 43 mm, grubość 12,85 mm, szkło kryształowe Zakrzywiony dwustronny antyrefleksyjny szafirowy kryształ, tył obudowy Zakrzywiony dwustronny antyrefleksyjny szafirowy kryształ, wodoodporny do 10 ATM (100 metrów)
Wybierz czarny
Cyfry arabskie w skali czasu pokryte SuperLuminova SLN C1
Ręce Rodowane, fasetowane, pokryte SuperLuminova SLN C1
Pasek i klamra
Pasek Czarny pasek ze skóry cielęcej z gumową wyściółką ochronną
Klamra Potrójna klamra ze stali nierdzewnej