Brzęczyk Memovox, Model

Budzik Memovox jest wyposażony w podwójną koronkę, z trójkątną skalą czasu i ruchomym dyskiem do wyświetlania godziny alarmu, model ten ma zostać włączony do historii zegarmistrzostwa od momentu jego wprowadzenia w 1950 r. Ten bardzo charakterystyczny zegarek pochodzi z ogromnej rodziny zegarków mechanicznych z alarmami Jaeger-LeCoultre. W tym roku przypada 60. rocznica jego samonakręcającego się ruchu, a Memovox będzie nadal pisać nowy rozdział.

Początek długiej historii
   „Alarmowy zegarek Memovox ma funkcję przypominania, powiadamiania i budzenia się”. W 1950 r. Reklama pokazała zalety nowego budzika Jaeger-LeCoultre. W latach ożywienia gospodarczego po II wojnie światowej budzik Memovox – dźwięk pamięci – narodził się w historycznym momencie, a jego filozofia projektowania polega na pomaganiu biznesmenom w terminowych spotkaniach dzięki funkcji alarmu.
   Mechaniczna konstrukcja tego ręcznie nakręcanego zegarka mechanicznego jest niezwykle prosta i klasyczna, z dodatkową koroną do sterowania funkcją alarmu. W 1953 r. Ten zegarek został wybrany jako oficjalny prezent przez szwajcarski stan Vaud, gdzie znajduje się fabryka zegarków Jaeger-LeCoultre, i został przekazany Charliemu Chaplinowi.
   W 1956 r. Jaeger-LeCoultre wprowadził na rynek pierwszy samozwijający się zegarek z funkcją alarmu, który dodatkowo wzmocnił rodzinną ofertę zegarków alarmowych Memovox. Od tego czasu stał się źródłem inspiracji dla wielu modeli, a teraz przeszedł wspaniałą podróż trwającą 60 lat.

Niesamowita kreatywność
   W 1958 r., W 125. rocznicę powstania fabryki zegarków, Jaeger-LeCoultre wprowadził na rynek dwa nowe arcydzieła. Memovox Worldtime pozwala zobaczyć czas we wszystkich różnych strefach czasowych na całym świecie. Memovox Parking może obliczyć czas parkowania i ostrzec Cię przed upływem tego czasu. Nie potrzebuję twojej stałej uwagi …
   Oprócz tych wyjątkowych modeli, w 2000 roku wprowadzono budzik Master Grande Memovox Calibre 909-440 / 2 z wyświetlaczem fazy księżyca i funkcją wiecznego kalendarza. Używa pływającego gongu, aby zastąpić tradycyjny budzik Memovox. Dolna pokrywa przyjmuje dźwięk rezonansowy.

Lojalny towarzysz Odkrywcy
   W 1959 r. Jaeger-LeCoultre wprowadził na rynek zegarek alarmowy Deep Sea Memovox, który jest wyposażony w automatyczny mechanizm nawijania 815, stając się pierwszym zegarkiem nurkowym z alarmem.
   Kilka lat później wprowadzono na rynek Memovox Polaris z kaliberem Jaeger-LeCoultre 825. Po Noisy Watch Deep Sea, ta koncepcja projektowania zegarków Polaris narodziła się w 1962 roku. W tym czasie na całym świecie aktywnie uruchomiono różne przygody, a pasja do eksploracji wszechświata, głębin morskich i regionów polarnych była fascynująca. Ponieważ obudowa ma trójwarstwową konstrukcję dolnej pokrywy, dzwonek jest bardzo głośny, co może przypominać nurkom pod wodą. Od tego czasu seria Memovox Polaris korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych fabryki zegarków, stale wprowadzając innowacje i rozwój.

Zegarek uwielbiany przez kolekcjonerów
   Od samego początku zegarki alarmowe Memovox są faworyzowane przez zwolenników marki Jaeger-LeCoultre i entuzjastów zegarków o silnej osobowości. W każdym wieku funkcja alarmu, podwójna korona i wysoce rozpoznawalny design przyciągnęły uwagę ekspertów. Połączenie niebieskiego, czerwonego, czarnego, dwukolorowego … kolor tarczy cudownie nadaje mu nieporównywalną witalność.
   Praktyczne znaczenie funkcji alarmu może zniknąć, ale zegarek nigdy nie stracił uroku. Czy w erze cyfrowej nie jest to luksusowe przebudzenie czy przypomnienie o randce mechanicznym dzwonkiem z zegarka?
   Od 1950 r. Do chwili obecnej niewiele ruchów zegarków może uzyskać długoterminową żywotność przy zachowaniu niezawodności i ciągłych innowacji jak zawsze. W 2016 r. 60. rocznica zegarka alarmowego Memovox nadal grała w tę epokę.