2014 Sihh Preview-geneva Panerai 3-dniowy Rezerwowy Rezerwowy Zegarek Dla Leworęcznych

Naprawdę ponadczasowy zegarek, którego design może odzwierciedlać wyjątkową osobowość marki i długą historię, a także stać się klasyczną ikoną marki w momencie jej narodzin. Ostateczny przykład, Luminor 1950 3 dni – 47 mm 3-dniowy zegarek z rezerwą mocy, jego proste linie doskonale odzwierciedlają retro urok zegarków Panerai Panerai, sprawiając, że zwykli miłośnicy go uwielbiają. Panerai wprowadził nowy styl dla Luminor 1950 3 dni 3 dni rezerwy mocy dla leworęcznych zegarków, pokazując kolejną historyczną cechę marki: lewostronny układ sterowania, kręta korona i osłona mostka znajdują się o godzinie 9 po lewej stronie obudowy.

Zegarki dla leworęcznych odegrały ważną rolę w historii Panerai. Włoscy komandosi marynarki wojennej często muszą nosić jednocześnie na nadgarstku kilka instrumentów, a oprócz zegarka wskazującego zsynchronizowany czas ataku i obliczającego czas zanurzenia statku, muszą także nosić kompas i ogranicznik głębokości. Dla wygody niektórzy członkowie zespołu będą nosić zegarek na prawym nadgarstku, dlatego Panerai opracował zegarek z koroną po lewej stronie, aby łatwo się zwijali. Niektóre zegarki tej marki nadal zachowują tę rzadką funkcję.

Obudowa leworęcznego zegarka Luminor 1950 dla leworęcznych 3 dni z rezerwą mocy jest wykonana ze stali nierdzewnej, a szczegóły różnią się od tych w klasycznej obudowie Luminor 1950: zewnętrzny obwód koperty jest spiczasty, a kształt poduszki jest zbliżony. Ten szczegół nowej obudowy pochodzi bezpośrednio z niektórych zegarków Radiomir w kształcie poduszek Panerai wprowadzonych w 1936 r. I stopniowo przekształcił się w duży zegarek Luminor z ochroną mostu. Klasyczny projekt zegarków z tego okresu opracował ważną transformację marki w tym czasie.

Kolejną cechą nowego zegarka jest minimalistyczna czarna tarcza. Tarcza jest ozdobiona dużymi cyframi, z wygrawerowanym napisem „Luminor Panerai” i przyjmuje strukturę tarczy „kanapkową”. Pomiędzy dwiema nakładającymi się warstwami tarczy dodano powłokę świetlną Super-LumiNova®, aby nadać tarczy wyraźny efekt świetlny. Popraw czytelność. Tarcza celowo zastąpiła szafirowe szkło kryształowe Plexiglas® Plexiglas, który ma charakter podobny do szkła kryształowego polimetakrylanowego stosowanego w poprzednich zegarkach i ma wygląd retro.
Luminor 1950 Leworęczny 3 dni jest wyposażony w ręcznie nakręcany mechanizm P.3000 i trzydniową rezerwę mocy, w całości opracowaną i wyprodukowaną przez Panerai w fabryce zegarków Neuchâtel. Ma średnicę 16 centymetrów i wyjątkową konstrukcję, ma typową konstrukcję mostkową i jest wyposażony w dwie lufy, aby zapewnić 3 dni rezerwy mocy i średnicę koła wyważającego 13,2 mm. Ruch P.3000 jest również wyposażony w funkcję szybkiego dostosowania czasu. Wskazówka godzinowa bije niezależnie po jednej godzinie na podział, bez wpływu na ruch wskazówki minutowej i nie jest konieczne obracanie wskazówki minutowej, aby przesunąć wskazówkę godzinową.

Luminor 1950 Leworęczny 3 dni (PAM00557) jest wodoodporny i może osiągnąć głębokość 100 metrów (10 barów), jest wyposażony w nieprzetworzony główny skórzany pasek i matową klamrę ze stali nierdzewnej. Obejrzyj funkcje. Każdy zegarek jest wyposażony w gumowy pasek i zapasowy pleksiglas Plexiglas®.